כל נושאי התזונה

דף זה מאגד את כל התוכן שלנו - מאמרים, פרסומים וסרטונים - בכל אחד מ7 נושאי התזונה הבאים. ניתן לבחור נושא  ולמצוא בו תוכן עדכני הכולל גם קישורים למגזינים וארגונים רלוונטיים אחרים שעשויים לעניין אתכם.
גילוי נאות: רבים מהפרסומים, התוכניות, הכנסים, משאבי החינוך ותכנים אחרים הזמינים באתר זה מומנו ו / או הוכנו על ידי NNI או שלוחותיו בנסטלה.

משקל לידה נמוך

פגים, SGA ותינוקות בעלי משקל לידה נמוך הם נושאים חשובים בבריאות הציבור, במיוחד במדינות מתפתחות. חלק זה עוסק בחשיבות השימוש בגישות תזונה שונות בטיפול במשקל לידה נמוך. הוא גם כולל מידע נרחב על דרישות תזונתיות והתערבות נכונה המומלצת להבטחת התוצאה הטובה ביותר.

לצפיה בנושא

מיקרוביום

מיקרוביום הם החיידקים הטובים (והרעים) במעי שלך. כל אדם נושא כ- 1-2 ק"ג של חיידקי מעי המייצגים מספר תאים גדולים בהרבה מכל תאי גופנו יחד. כאן אנו מספקים את המדע העדכני ביותר על הקשר בין תזונה, מיקרוביום במעי, מערכת החיסון ובריאות האדם.

לצפיה בנושא

השמנה

השמנה היא דאגה הגוברת ברחבי העולם. לראשונה בהיסטוריה המודרנית, הדור הנוכחי צפוי להיות בעל תוחלת חיים קצרה יותר מהוריהם, פשוט בגלל השמנת יתר והסיכון המוגבר הנלווה למחלות שאינן מדבקות (NCDs). כאן תוכלו לגשת למגוון תכנים העוסקים בבטיפול בהשמנה, תסמונת מטבולית, השמנת ילדים ועוד.

לצפיה בנושא

הנקה

חלב אם במזון הטוב ביותר לתינוק ומהווה מקור לאנרגיה, רכיבי תזונה וגם נוטריינטים ביו-אקטיביים החיוניים לגדילה והתפתחות התינוק.

לצפיה בנושא

גדילה והתפתחות

אירועי חיים מוקדמים, כולל תזונה, ממלאים תפקיד משמעותי בהתפתחות, חילוף החומרים ובריאותו של האדם בעתיד. סעיף זה מכסה את כל ההיבטים של חשיבות תזונת האדם ב1000 הימים הראשונים כולל תזונה בהריון, אפיגנטיקה, תכנות מטבולי, הנקה, גדילה והתפתחות קוגניטיבית ועוד.

לצפיה בנושא

אלרגיה

העלייה הדרמטית במחלות אימוניות לתינוקות, בעיקר האלרגיה, מצביעה על פגיעות ספציפית של מערכת החיסון לשינויים סביבתיים מוקדמים. התערבות תזונתית מוקדמת עשויה להיות בעלת השפעה על האלרגיות בילדים. כאן תוכלו לגשת למידע בנושא הכולל, עיתוי נכון לחשוף למזון אלרגני, אלרגיה לחלבון חלב פרה, סבילות למזון ועוד.

לצפיה בנושא

HMO

אוליגוסכרידים בחלב אם (HMOs), פחמימות מורכבות התורמות להגנה החיסונית של התינוק. הם הרכיב המוצק השלישי בגודלו בחלב אם לאחר שומן ולקטוז ואין להם שום פונקציה תזונתית. מחקרים חשפו את מגוון תכונותיהם המועילות של HMOs והקשר החשוב להתפתחות מערכת החיסון של התינוק

לצפיה בנושא