סדרת פרסומים

כאן תוכלו למצוא פרסומים להורדה בנושאי התזונה העדכניים ביותר, כגון תזונת תינוקות ועוד רבים אחרים. 
גילוי נאות: רבים מהפרסומים, התוכניות, הכנסים, משאבי החינוך והתכנים האחרים הזמינים באתר זה מומנו ו / או הוכנו על ידי NNI או שלוחותיו בנסטלה.

פרסומים אחרונים

/

מדור התזונה בחסות מכון מטרנה: חשיבות האכלה בהובלת תינוקות ופעוטות לביסוס הרגלי אכילה בריאים בעתיד
זהר ריבן דיאטנית קלינית RD ,מדריכת הנקה מוסמכת, מתוך ירחון החברה הישראלית לפדיאטריה אמבולטורית (חיפ"א)
Israel Ambulatory Pediatric Assciation Magazine

מיקרוביום מעי התינוק הוא מערכת אקולוגית דינמית שעוברת שינויים מלידה ועד גיל שנתיים עד שלוש, לאחר מכן חלה התפתחות הדרגתית לעבר מיקרוביום בוגר בילדות המאוחרת. מסלול המיקרוביום בחיים המוקדמים מושפע מגורמים רבים ולתזונה יש תפקיד מכריע. דיסביוזה בשנים הראשונות לחיים קשורה לתוצאות בריאותיות לכל החיים. לאוליגוסכרידי חלב אם ופרוביוטיקה יש פוטנציאל לווסת את מיקרוביום המעיים עם השפעה חיובית כתוצאה מכך להפחתת הסיכון לפתח מחלות מסוימות.

/

מדור התזונה בחסות מכון מטרנה: הנקה ומערכת החיסון- הסיכון שבאי הנקה או גמילה מוקדמת בזמן COVID 19
ירחון החברה הישראלית לפדיאטריה אמבולטורית (חיפ"א)
Israel Ambulatory Pediatric Assciation Magazine

/

מדור התזונה בחסות מכון מטרנה:צריכת יוד נאותה בינקות - דרך תזונתית למנוע לקות
ד"ר יניב עובדיה מתוך פדיטון- ירחון החברה הישראלית לפדיאטריה אמבולטורית (חיפ"א)
Israel Ambulatory Pediatric Assciation Magazine

/

מדור התזונה בחסות מכון מטרנה: התינוק ה”טבעוני” - תיאור מקרה
גב' דינה לוי, פרופ' רונית לובצקי מתוך ירחון החברה הישראלית לפדיאטריה אמבולטורית (חיפ"א)
Israel Ambulatory Pediatric Assciation Magazine

הזנת תינוקות היא מרכיב משמעותי בהורות הכוללת את המבנה החברתי, התרבותי והכלכלי של חיי ההורה. ישנם אתגרים אוניברסליים להורים, לא משנה היכן בעולם הם מגדלים את ילדיהם. הורים מעדיפים את ייעוצם של אנשי מקצוע בתחום הבריאות בנוגע להורות. תפקידם בחינוך ובתמיכה הוא המפתח להעצמת ההורים לאימוץ המלצות בהזנת תינוק.
Feb 25, 2021

עורך(ים): Yvan Vandenplas Rodrigo Vazquez Frias, Carlos Lifschitz, Camille Jung.
הפרעות גסטרו-אינטסטינליות פונקציונליות (FGIDs) כגון פליטות, קוליק ועצירות, שכיחות מאוד במהלך גיל הינקות. FGIDs הם סיבה שכיחה לפניות אל רופא הילדים. לפי ההערכות, 30-20% מן הפניות לרופא הילדים במהלך החודש הראשון לחיים קשורות ל-FGID
Jun 23, 2020

תקופת הילדות המוקדמת מתאפיינת בשינויים מדהימים בהתפתחותם של ילדים. זו תקופה של התפתחות קוגניטיבית, חברתית-רגשית ופיזית מהירה. צרכים תזונתיים משתנים מתלווים לציוני הדרך ההתפתחותיים הללו. מהדורה זו של The Nest מקבצת נושאים מעניינים במיוחד על תחום הזנת פעוטות, כגון התפתחות פעוטות, צורכיהם התזונתיים והחסרים התזונתיים, תפקיד העשרת החלב, וכן החשיבות שיש לצריכה נאותה של ויטמין D ולסטטוס הוויטמין D בשלב זה של החיים.
Sep 12, 2019

מיקרוביוטה של המעי, כולל פרוביוטיקה, פרה-ביוטיקה וסינביוטיקה הם נושאי דיון חמים בפרקטיקה הקלינית. כיום ידוע היטב שלא כל הפרוביוטיקות ו/או הפרה-ביוטיקות זהות זו לזו. היתרונות הבריאותיים של פרוביוטיקה הינם ספציפיים לזן, ובמקרה של אוליגוסכרידים בחלב אם (HMOs) ופרה-ביוטיקה, התפקודים תלויים בהרכב המבני שלהם.
בגיליון זה של The Nest תקראו מאמרים על:
השפעות קליניות מוכחות של פרוביוטיקות ספציפיות, פרה-ביוטיקה וסינביוטיקה בגיל הילדות
Feb 27, 2019

Annales Nestlé 76.3
שכיחות הפרעות דלקתיות במערכת העיכול, כגון מחלות אאוזינופילית במערכת העיכול ואלרגיות, כולל תסמונת אנטרוקוליטיס המושרית על ידי חלבון במזון (FPIES) ופרוקטוקוליטיס אלרגית המושרית על ידי חלבון במזון (FPIAP), וכן הפרעות תפקודיות מורכבות כגון רגישות לגלוטן שאינה צליאק (NCGS) עולה בהתמדה ללא שום הסבר ברור.
Mar 20, 2019

Annales Nestlé 77.1
אושר הוא תחושה של רווחה, של שמחה או של שביעות רצון וכדי שהיא תתרחש נדרש איזון בין חוויות חיוביות וחוויות פחות חיוביות. כותרת כתב העת הזה היא הגדרה הכוללת תחתיה נושאים חשובים הקושרים את גוף האדם ורווחתו לתזונה. גורמים אימהיים, דרכי האכלה ובחירת מזונות בריאים תורמים להתפתחות מיטבית מבחינה גופנית וקוגניטיבית ותומכים ברווחתו של הילד.
Aug 01, 2019

Annales Nestlé 77.2
שנות החיים הראשונות מייצגות את אחת מהתקופות הדינמיות והמכריעות ביותר בהתפתחות המוח. עד גיל שנתיים, נפח המוח מגיע לכ-80% מנפח המוח הבוגר. בנוסף לעליה המהירה בגודל המוח, גם תפקודים חיוניים מופיעים במהלך שנות החיים הראשונות וממשיכים להבשיל עד הבגרות. אמנם ""המוח הצעיר"" קטן יחסית בהשוואה לגוף כולו, אך יש לו ""תיאבון גדול"" למזון, ללמידה ולשינה.
Aug 10, 2020

Annales Nestlé 73.3
אספקת המזון העולמית נשענת רבות על זמינות מוצרי מזון מבוססי דגנים, כאשר החיטה מהווה את אחד היבולים הגדולים ביותר בעולם...
Feb 27, 2016

Annales Nestlé 74.2
חומצות שומן בלתי רוויות ארוכות שרשרת (LCPUFAs) אומגה-3 (n-3), לרבות חומצה איקוסאפנטאנואית (EPA) וחומצה דוקוסהֶקְסנואית (DHA), הן חומצות שומן בעלי יתרונות בריאותיים לכל אורך חייו של האדם.
Mar 01, 2017