סרטונים

הסרטונים שלנו מוקלטים בהרצאות של מיטב המומחים המובילים בכנסים וסדנאות בנושאי תזונה בארץ וברחבי העולם ועוסקים במגוון רחב של נושאים מרכזיים בתחום תזונת תינוקות וילדים. ההרצאות ניתנות לצפיה חינם לרשומים לאתר מכון נסטלה לתזונה. גילוי נאות: מרבית הפרסומים, התכניות, הכנסים, חומרי לימוד ותכנים אחרים הזמינים באתר אינטרנט הזה, מומנו ו/או הוכנו על ידי מכון נסטלה לתזונה או החברות המסונפות לנסטלה

מיקרוביוטה של המעי משחקת תפקיד חשוב בשמירה על הנוחות במעי. הוכח כי פרוביוטיקה ממלאת תפקיד בהתערבות וטיפול באי נוחות במערכת העיכול.Lactobacillus reuteri הוא אחד מחיידקי הפרוביוטיקה שנחקרו בצורה נרחבת ביותר ויש לו השפעות מיטיבות רבות על בריאות המארח. ידוע כי הוא בטוח לשימוש והוכח שיש לו תפקיד בהקטנת הסיכון לקוליק אצל תינוקות ובטיפול בו.

חלב אם עצמי (Own mother’s milk - OMM) הוא הבחירה הראשונה להזנת פגים, ויש להשקיע את מרב המאמצים כדי לעודד הנקה. כאשר OMM אינו זמין, חלב מתורמת הוא חלופה מומלצת. מלבד התועלת הידועה והמוכרת של חלב אם עבור פגים, מחקר חדש בודק את התפקיד האפשרי של נוגדני חלב אם כאסטרטגיית מניעה להקטנת העומס הויראלי וכתוצאה ממנו, התפתחות של COVID-19.

אוליגוסכרידים בחלב אם (HMOs) הם קבוצה של פחמימות מורכבות הנמצאים בשפע בחלב אם ותורמים לעיצוב המיקרוביום במעיים של התינוק ולמערכת החיסון שלו וכך יוצרים תועלת בריאותית לטווח קצר וארוך. מחקר חדש הראה ש-HMOs מסוימים יכולים לשחק תפקיד בהקטנת הסיכון למחלות זיהומיות ובהתפתחות מערכת החיסון, והם משפיעים על התפתחות מערכת העצבים והקוגניציה. לפעמים HMOs יחידים ספציפיים יעילים כיוון שההשפעות תלויות במבנה במידה רבה, וסביר להניח שהמנגנונים מתווכים על ידי קולטנים. בעוד שלעיתים תערובת של HMOs ספציפיים יעילה, לכן ישנה חשיבות לכמות היחסית של HMOs ו/או ליחס בין ה-HMOs. סביר להניח שמנגנוני הפעולה אינם ישירים. בכל מקרה, נדרש שילוב של ניסויים פרה-קליניים, מחקרי עוקבה ומחקרים קליניים כדי להעריך ולהוכיח את מלוא ההשפעות והתפקידים של HMOs.