אינפוגרפיקה

אינפוגרפיקות עוזרות לתרגם מידע לייצוג חזותי קל יותר.
חלק זה מציג סדרת אינפוגרפיקות על מאמרים ופרסומים בנושא תזונה.

אתגרים ברפואת ילדים בעת מגיפה: מזיהום ועד תכנון תזונתי

פורסם: 9 ביוני, 2022 מגיפת COVID-19 שיבשה את מערכות המזון ואת שירותי הבריאות. אבל מה הייתה ההשפעה על תזונת ילדים וכיצד נושא זה מטופל? יש לעודד הנקה גם בעת הידבקות בנגיף וכן התחסנות נשים מניקות נגד COVID-19.

4 topics
כיצד יכולים פגים להפיק תועלת מאוליגוסכרידים בחלב אם

פורסם: 11 ביוני, 2021 כיצד פגים יכולים להפיק תועלת מאוליגוסכרידים בחלב אם? עד כ-50% מהפגים סובלים מאי סבילות להזנה, מצב רפואי זה מביא לצריכה לא אופטימלית של נוטריינטים ולפגיעה בגדילה נאותה.

3 topics
אוליגוסכרידים בחלב אם: מסייעים לחיזוק מערכת החיסון של התינוק

פורסם: 8 באוקטובר, 2020 HMOs הם משפחה של מבנים מגוונים המסווגים לשלוש קבוצות עיקריות: ה-HMOs העיקריים של קבוצות אלה מסייעים להתפתחותה של מערכת חיסון בריאה, כפי שהוכח במחקרים ניסיוניים, פרה-קליניים, תצפיתיים וקליניים.

3 topics
ההשפעות החיוביות של אוליגוסכרידים בחלב אם על מערכת החיסון

פורסם: 9 באפריל, 2018 חלב האם מכיל רכיבים בעלי פעילות ביולוגית המעניקה הגנה על יילודים. רכיבים אלה כוללים פחמימות מורכבות שנקראות אוליגוסכרידים בחלב אם (HMOs). מחקרים חשפו את מגוון תכונותיהם המועילות של HMOs.

1 topic
מוח צעיר תאבון גדול

פורסם: 13 באוגוסט, 2020 שנות החיים הראשונות הן תקופת זמן חשובה של התפתחות המוח. נדרשת אנרגיה רבה כדי להבטיח הבשלה נאותה של המוח במהלך שנות החיים הראשונות. אמנם "המוח הצעיר" קטן יחסית בהשוואה לגוף כולו, אך יש לו "תיאבון גדול" למזון, ללמידה ולשינה.

2 topics
ויטמין D - חיוני לחיים

פורסם: 9 בדצמבר, 2020 ויטמין D הוא נוטריינט חיוני, התומך בבריאות העצם ובתפקודים חשובים כמו מערכת החיסון, החל מההתעברות, דרך גיל הילדות ואף בבגרות. מזונות מעטים מכילים ויטמין D באופן טבעי... במקרה של חשיפה לא מספקת לשמש, בעיקר אצל תינוקות, נדרשת תוספת של ויטמין D ממזונות מועשרים או מתוספי תזונה.

1 topic
מה פעוטות צריכים לאכול ומה לא

פורסם: 28 באוגוסט, 2020 הדרישות התזונתיות של פעוטות גבוהות יחסית לגודל גופם. כדי לתמוך בצמיחתם והתפתחותם המהירות, פעוטות זקוקים לכמות גדולה יותר של רכיבי מזון לק"ג משקל גוף בהשוואה למבוגרים. על פעוטות וילדים צעירים לקבל את כל החומרים המזינים שהם זקוקים להם באמצעות תזונה מתאימה ומגוונת. הרגלי אכילה בריאים נוצרים בשלב מוקדם בחיים. חשיפה למגוון מזונות אפשריים ולמנהגי האכלה תגובתית מסייעים מאוד לפעוטות ללמוד לאכול בצורה בריאה.

3 topics
הצרכים התזונתיים של פגים

פורסם: 22 באוגוסט, 2018 המאפיינים הפיזיולוגים של פגים שונים מאלה של תינוקות שנולדו במועד, ובשל כך הצרכים התזונתיים גדולים וייחודיים. חלב אם הוא התזונה המיטבית עבור פגים, אך לבדו הוא אינו מסוגל לכסות במלואם את הצרכים של כל הפגים, לכן נדרשת העשרה כדי לתמוך בגדילה ובהתפתחות מיטביים.

2 topics
תת תזונה והזנת יתר של האם והתינוק ב1000 הימים הראשונים

פורסם: 16 ביולי, 2015 הזנה נאותה והשגחה רפואית הן עבור האם והן עבור הילד חיוניות לצורך בריאות טובה בעתיד…