סנן לפי נושא

Annales Nestlé 76.3
שכיחות הפרעות דלקתיות במערכת העיכול, כגון מחלות אאוזינופילית במערכת העיכול ואלרגיות, כולל תסמונת אנטרוקוליטיס המושרית על ידי חלבון במזון (FPIES) ופרוקטוקוליטיס אלרגית המושרית על ידי חלבון במזון (FPIAP), וכן הפרעות תפקודיות מורכבות כגון רגישות לגלוטן שאינה צליאק (NCGS) עולה בהתמדה ללא שום הסבר ברור.
Mar 20, 2019

Annales Nestlé 77.1
אושר הוא תחושה של רווחה, של שמחה או של שביעות רצון וכדי שהיא תתרחש נדרש איזון בין חוויות חיוביות וחוויות פחות חיוביות. כותרת כתב העת הזה היא הגדרה הכוללת תחתיה נושאים חשובים הקושרים את גוף האדם ורווחתו לתזונה. גורמים אימהיים, דרכי האכלה ובחירת מזונות בריאים תורמים להתפתחות מיטבית מבחינה גופנית וקוגניטיבית ותומכים ברווחתו של הילד.
Aug 01, 2019

Annales Nestlé 77.2
שנות החיים הראשונות מייצגות את אחת מהתקופות הדינמיות והמכריעות ביותר בהתפתחות המוח. עד גיל שנתיים, נפח המוח מגיע לכ-80% מנפח המוח הבוגר. בנוסף לעליה המהירה בגודל המוח, גם תפקודים חיוניים מופיעים במהלך שנות החיים הראשונות וממשיכים להבשיל עד הבגרות. אמנם ""המוח הצעיר"" קטן יחסית בהשוואה לגוף כולו, אך יש לו ""תיאבון גדול"" למזון, ללמידה ולשינה.
Aug 10, 2020

Annales Nestlé 73.3
אספקת המזון העולמית נשענת רבות על זמינות מוצרי מזון מבוססי דגנים, כאשר החיטה מהווה את אחד היבולים הגדולים ביותר בעולם...
Feb 27, 2016

Annales Nestlé 74.2
חומצות שומן בלתי רוויות ארוכות שרשרת (LCPUFAs) אומגה-3 (n-3), לרבות חומצה איקוסאפנטאנואית (EPA) וחומצה דוקוסהֶקְסנואית (DHA), הן חומצות שומן בעלי יתרונות בריאותיים לכל אורך חייו של האדם.
Mar 01, 2017

Annales Nestlé 75.2
אנו עדים למגיפה עולמית של השמנת יתר אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים. בעוד שהשמנת יתר היא רב-סיבתית, העליה בשכיחות השמנת היתר מקבילה לעליה בצריכת ""דברים מתוקים"" בצורה של סוכרים מעובדים ושומן.
Nov 29, 2017

Annales Nestlé 75.1
אלרגיה למזון מוגדרת כתגובה שלילית המתווכת על ידי מערכת החיסון למזונות מסוימים. בעיה זו הופכת נפוצה יותר ויותר ומשפיעה על עד 8% מהילדים ו-5% מהמבוגרים במדינות מערביות.
Jul 03, 2017